آیت الله صالحی

مناسبتها

 مناسبت های ماه رجب المرجب

 

نشریه رسالت حوزه 


وبلاگ حوزه علمیه رسالت

وبلاگ حوزه علمیه رسالت 

تصاویر

جلسه تدریس استاد صالحی مدرسه علمیه رسالت کابل

تازه ها


آیت الله صالحی کنفرانس وحدت اسلامی
کنفرانس وحدت اسلامی تهران ـ  ادامه


علما و بیداری اسلامی 
اجلاسیه علما و بیداری اسلامی ـ تهران ـ ادامه


 
سالروز پیروزی مجاهدین ـ هشت ثور ـ ادامه


 
سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در کابل ادامه

روز قدس در کابل طنین انداز شد 

 روز قدس در کابل طنین انداز شد ادامه

 

زندگی نامه

 

حضرت آيت الله , استاد محمد هاشم صالحي مدرس در سال 1324 شمسي در دره تركمن واقع در ولسوالي سرخ پارسا ولايت پروان در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود .در ايشان مرحوم حاج قنبر علي از محترمين و بزرگان بنام تركمن بود و عشق و علاقه وافري به روحانيت داشت و بدين جهت با روحانيون ارتباط نزديك داشت و همچنين بر مدارس ديني فعالانه اشراف داشته و براي خدمت به مردم هميشه آماده بود . به همين علت ايشان را كه كوچكترين فرزند خانواده بود , در سن ده سالگي روانه مكتب نمود . 


ادامه...

سوال و جواب

 

آيا تعاليم امامان معصوم (ع) (احاديث و روايات بجا مانده از آنها) متن دين است يا تفسيري از دين؟ اگر مانند قرآن، متن دين محسوب مي‌شوند پس چگونه اين متن نياز به تفسير دارد و چون مردم معصوم نيستند بايد امامان معصوم وجود داشته باشد. يكي سخن بگويد و ديگري سخن او را تفسير كند.

پاسخ اجمالي:

تعاليم امامان معصوم (ع) تفسير دين است چون اگر متن دين باشد منافات با قرآن دارد. امامان معصوم (ع) راسخان در علم‌اند و در تفسير قرآن به آنان تكيه مي‌شود و اگر تعاليم امامان معصوم (ع) تفسير نباشد خلف لازم مي‌آيد. روايات متواتر وجود دارند كه تعاليم امامان، تفسير دين است. و اين تفسير ثابت و غير قابل تغيير است و گذشت زمان آسيبي به آن وارد نمي‌كند.


ادامه...

 

 

درس های حضرت آيت الله صالحي

 

استاد صالحی آرشيو درس خارج اصول

آخرین بروز رسانی در تاریخ 15/05/91 ساعت 21:28

 


ادامه...


 

 

سخنراني حضرت آيت الله صالحي در بیست و ششمین كنفرانس وحدت اسلامی تهران

 

....حضرت آیت الله صالحی با اشاره به ضرورت تقويت وحدت در بين مسلمانان، گفت: امروز دشمنان اسلام به واسطه هراس از فراگير شدن اسلام ناب محمدي به دنبال ايجاد تفرقه و اختلاف در بين مسلمين هستند وی در ادامه بیان داشتند که : خدا، پيامبر اسلام (ص)، قرآن، قبله، معاد و همچنين اکثر آموزه‌هاي اسلامي بين شيعه و سني واحد است و همه بر سرآنها اتفاق نظر دارند وي ادامه داد: اين مشترکات مي‌تواند زمينه‌اي را فراهم سازد که مسلمانان از هر مذهبي در کنار همديگر قرار گيرند و همچون يد واحده‌اي در برابر دشمن استکباري ایستادگی نمایند .

ادامه...

 


 

حمایت از دومین سالگرد قیام مردم متدین بحرین

 

همزمان با دومین سالگرد آغاز قیام مردم بحرین، برنامه های هفته همبستگی با مردم مظلوم بحرین از روز پنج‏شنبه 26 دلو1391 (14 فوریه 2013) با برگزاری مراسم های متعدد در سر تا سر جهان اسلام آغاز ‏شد در این مراسم ها با تاکید بر بیداری اسلامی و انقلاب بحرین ، کشتار بیرحمانه مردم بحرین توسط رژیم حاکم محکوم گردید


ادامه...


 اجلاس بین المللی علما و بیداری اسلامی در تهران

 

هیئتی مرکب از چهل تن از علمائ یزرگوار ،افغانستان که در صحنه اجتماعی افغانستان فعال هستند ،شامل ایت الله محسنی ،آیت الله صالحی ، آیت الله حجت ،حجج الاسلام واعظ زاده ،عالمی ،فکوری و رئیس شورای اخوت مولوی حسام ،مولوی حق پرست و....جهت شرکت در کنفرانس اجلاس بیداری اسلامی و علمائ جهان اسلام وارد تهران شدند .


ادامه...


بیانیه در محکومیت تخریب مقبره صحابی بزرگ حجربن عدی

 

دفتر حضرت آیت الله صالحی با صدور بیانیه‌ای ویران کردن مقبره صحابی بزرگ حُجر بن عَدی به دست عده ای جاهل و نادان را محکوم کرد .
متن این بیانیه بدین شرح است :

ادامه...

 


حضرت آیت الله صالحی حمله نيروهاي رژيم بحرين به خانه شيخ عيسي احمد قاسم، روحاني عالي‌رتبه محکوم نمود

 

حضرت آیت الله صالحی روز شنبه (28 ثور )حمله نيروهاي رژيم بحرين به خانه شيخ عيسي احمد قاسم، روحاني عالي‌رتبه و رهبر مسلمانان در بحرین را محکوم کرد.
دفتر حضرت آیت الله صالحی با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد، اين اقدام را «در تناقض آشکار و خطرناک» با مقدسات و حقوق چهره‌هاي اسلامي دانست.

ادامه...