حضرت آیت الله صالحی حمله نيروهاي رژيم بحرين به خانه شيخ عيسي احمد قاسم، روحاني عالي‌رتبه محکوم نمود

شیخ عیسی 

 حضرت آیت الله صالحی روز شنبه (28 ثور )حمله نيروهاي رژيم بحرين به خانه شيخ عيسي احمد قاسم، روحاني عالي‌رتبه و رهبر مسلمانان در بحرین را محکوم کرد.
دفتر حضرت آیت الله صالحی با انتشار بيانيه‌اي اعلام کرد، اين اقدام را «در تناقض آشکار و خطرناک» با مقدسات و حقوق چهره‌هاي اسلامي دانست.
نيروهاي بحريني روز جمعه به منزل شيخ عيسي قاسم در روستاي يورش برده و خانه وي را تفتيش کردند.
نيروهاي رژيم بحرين درهاي خانه شيخ قاسم را شکستند و به اموال منزل وي آسيب رساندند. زنان و فرزندان اين روحاني برجسته در زمان يورش نيروهاي رژيم در خانه به سر مي‌بردند، اما خود شيخ قاسم در خانه حضور نداشت.
در ادامه این بیانیه ضمن اظهار تأسف نسبت به یورش به خانه این عالم برجسته بحرینی، خواستار محكومیت گسترده این اقدام از سوی مجامع جهانی شد. و این اعمال را دسیسه های دشمنان اسلام دانست .
مردم متدین افغانستان ، كشورهای عربی و اسلامی را به اعمال فشار علیه آل خلفیه برای توقف تجاوزهای خود علیه رهبران دینی و شهروندان بحرینی و جامه عمل پوشاندن به درخواست های به حق مردم بحرین در ایجاد اصلاحات،كسب عدالت و مساوات فرا خواند.
مردم بحرين نيز در واکنش به يورش نيروهاي رژيم به منزل شيخ قاسم با راه‌پيمايي در تعدادي از روستاها در نزديکي منامه بار ديگر حمايت خود را از اين روحاني برجسته شيعه اعلام کردند.
طبق گزارشي که «کميسيون مستقل تحقيقات بحرين» نومبر ۲۰۱۱ منتشر کرد، مشخص شد نيروهاي رژيم آل خليفه در سرکوب معترضان به خشونت متوسل شده‌اند و منامه نيز به شکنجه فعالان سياسي، سياست‌‎مداران و معترضان محکوم شد.
مردم بحرين مي‌گويند تا زماني که مطالبات‌شان مبني بر تشکيل يک دولت دموکراتيک و منتخب بر آورده نشود، به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.

برگشت>>