برگزاری مراسم ایام فاطمیه در حوزه علمیه رسالت

 

فاطمیه رسالت 

 صبح امروز دوم حمل 1392 طی مراسمی باحضور آیت الله صالحی ،اساتید ،طلاب و مومنین در حوزه علمیه رسالت مراسم سوگواری ایام فاطمیه برگزار گزدید در این مراسم حجج اسلام عرفانی ،جواد صالحی و یعقوبی طی سخنانی به ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) پرداختندحضرت زهرا(س) شخصیت بی‌بدیل و فرزانه‌ای است که در طول تاریخ، بشری مانند وی وجود نداشته استسخنرانان با بیان اینکه عصمت فاطمه زهرا(س) مورد تأیید متخصصان، دانشمندان و بزرگان است گفت: حضرت زهرا(س) از ابتدای خلقت بشریت تاکنون از هر نظر مورد تأیید الهی بوده و آیات و روایات فراوانی مبنی بر عظمت او نازل شده است.
سخنرانان خاطرنشان کردند: این بانوی بزرگوار در حقیقت سرچشمه جوشان و منبع عظیمی است که اکثر عظمت و کمال تشیع از برکات و خیرات ایشان نشأت گرفته است.
در ادامه بیان داشتند : حضرت زهرا(س) از ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، دینی، عرفانی و سیاسی دارای برجستگی‌ها و فضائلی است که نشان‌دهنده اوج نیکی‌ها و خوبی‌هایش است.
پیامبر اکرم(ص) از حضرت زهرا(س) به عنوان اوج زیبایی‌ها یاد کرده و او را سرلوحه همه خوبی‌ها می‌داند.
با توجه به اینکه اینکه اخلاق، رفتار و منش حضرت فاطمه(س) الگویی ناب برای بشریت است گفت: سبک زندگی حضرت زهرا(س) سبکی متین، اصیل، بدون انحراف و دارای کمال برای انسان‌هایی است که می‌خواهند به سعادت دنیا و آخرت برسند.
حضرت زهرا(س) بر اساس آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع)می‌تواند بهترین الگو و سرمشق برای زنان و عالمیان باشد. سبک زندگی حضرت زهرا(س) از دیدگاه اسلام تأیید شده بنابراین بررسی شخصیت حضرت زهرا(س) و سبک زندگی آن حضرت و همه الگوهای رفتاری ایشان می‌تواند آموزه‌های ناب و ارزشمند برای جهانیان، مسلمان و شیعیان باشد

 

برگشت>>