روز قدس روز اسلام از کابل طنین افکن شد

 

روز قدس کابل روز قدس کابل

روز قدس کابل 

روز قدس کابلروز قدس کابل

 راهپیمایی و تجمع بزرگ مردمی به مناسبت روزجهانی قدس با شعارهای، مرگ براسراییل، مرگ برامریکا و مرگ برحامیان اسراییل درکابل برگزار شد.
در این مراسم که امروز از سوی ستاد برگزاری قدس درسرپل کوته سنگی برگزار شده شده بود، شماری کثیری از علمای دین، شخصیت های سیاسی، فرهنگی، علمی، متنقذین مردمی و هزاران تن از زنان و مردان، اشتراک نمودند.
مولوی محمدمختار مفلح، رییس شورای حامیان قدس شریف و رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت روز جهانی قدس گفت:" روز قدس روز وحدت ملت اسلامی است. روزی است که باید همه مسلمانان جهان برای دفاع ازمردم بی دفاع فلسطین به پا خیزند و حمایت شان را ازمسلمانان بی گناه و مظلوم فلسطین اعلام کنند."
آقای مفلح امریکا و اسراییل را دشمن مسلمانان دانسته و بیان داشت:" امریکا و اسراییل به مانند اژدها تهدیدی نه تنها به بشریت است، بلکه برای همه دنیا خطر است.
او ادامه داد:" امروز در قدس شریف حلقوم آلوده گشوده است و فردا همه جهان اسلام را به خطرمواجه خواهد کرد."
رییس حزب نهضت اسلام افغانستان خاطرنشان کرد:" کشتار و قتل عام مسلمانان، راندن مسلمانان از فلسطین، ترور برنامه ریزی شده چهره های موثر فلسطین همه وهمه این را می رساند که امریکا و اسراییل برای نابود کردن مسلمانان همکارهستند و باهم کارمی کنند."
آقای مفلح، روزجهانی قدس را روز تحکیم وحدت اسلامی خواند و بیان داشت که دراین روز، باید همه مردم مسلمانان جهان برای دفاع از مردم مسلمان فلسطین برخیزند و به دشمنان اسلام به خصوص امریکا و اسراییل نشان دهند که مسلمانان، دربرابر دشمنانش یک دست ویکپارچه اند
انجنیر احمد شاه احمد زی، رهبر حزب اقتدار اسلامی در مراسم قدس در سخنان خود اظهار داشت: خداوند(ج) می فرماید کسانی که در راه من جهاد می کنند، از جمله بندگان خوش نصیب من است و من همراه آنان، همیشه هستم و یاری خواهیم کرد.
وی همچنان افزود: ما بالای همه عرب ها صدا می زنیم که روز قدس تنها روز عرب ها نیستند؛ بلکه روز همه مسلمانان جهان است.
رهبر جبهه وحدت ملی مخالفت با پایگاههای نظامی امریکا ادامه داد: از اعراب های که نفت و زمین های حاصل خیز در اختیار دارند، تقاضا داریم که سرمایه های شان را بالای روز قدس به مصرف برسانند؛ زیرا فلسفه روز قدس تنها حمایت از مردم فلسطین نیست، بلکه دفاع از سرزمین مقدسی است که مورد تایید تمام ادیان آسمانی به خصوص اسلام است.
رهبر حزب اقتدار اسلامی افغانستان علاوه کرد: مردم افغانستان در دوران جهاد و مقاومت یک و نیم ملیون شهید، ملیون ها معلول و آواره در راه دفاع از خاک و ناموس خود داده اند، مردم فلسطین نیز برای دفاع از خاک خویش در طول تاریخ قر بانی های زیادی داده است.
وی گفت تفاوت افغانستان با فلسطین این است که در آن خاک بیت المقدس قرار دارد که مربوط تمام دنیای اسلام است؛ زیرا این مکان قبله اول مسلمانان و سرزمین پیامبران الهی است.
آقای احمدزی تصریح کرد: ما بالای امریکا و انگلیس صدا می زنیم که از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند و حق از دست رفته مسلمانان را از اسرائیل غاصب بگیرند و رژیم جنایت کار را از خاک فسطین بیرون کند.
رئیس ستاد برگزاری مراسم روز قدس در کابل تاکید کرد: افغانستان و کشورهای اسلامی باید پشت جهاد ایستاده شوند و از جهاد حمایت کنند. به خاطر که مردم افغانستان در راه جهاد افراد زیادی را از دست داده اند، هم چنین مردم فلسطین که رشادت ها و مقاومت هایش در راه دفاع از بیت المقدس قابل قدر است.
به گفته وی، روز جهانی قدس همه ساله در افغانستان و کشورهای اسلامی به خاطر مردان، زنان و اطفال غریب و ستم دیده کشور فلسطین برگزار می شود و مردم با شعار مرگ بر اسرائیل پشتیبانی خود را از آنان اعلام می کنند.
وی در پایان گفت: مسجد الاقصی اولین قبله مسلمانان است که باید این مکان مقدس، از دست برد دشمنان اسلام محفوظ بماند و خاک فلسطین از لوث وجود رژیم اسرائیل پاکسازی شود.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدهادی هادی رئیس بنیاد فرهنگی تبلیغی پیامبر اعظم(ص) نیز طی سخنانی گفت غربی ها از حقوق کودک و زن در سراسر جهان به شدت حمایت می کنند، این در حالی است که کودکان و زنان فلسطینی در زندان و زیر شکنجه قرار دارند و هیچ گونه حمایتی از حقوق آنها نمی شود.
رییس حزب نهضت اسلام افغانستان خاطرنشان کرد:" کشتار و قتل عام مسلمانان، راندن مسلمانان از فلسطین، ترور برنامه ریزی شده چهره های موثر فلسطین همه و همه این را می رساند که امریکا و اسراییل برای نابود کردن مسلمانان همکار هستند و باهم کارمی کنند."
همچنین در پایان این مراسم پرچم امریکا و اسرائیل جنایتکار توسط گروهی از جوانان به آتش کشیده شد.
ده نمود.

مراسم بزرگداشت از روز قدس با قرائت قطعنامه ۱۲ ماده ای توسط حجت الاسلام و المسلمین محمد ضیاء موحدی، " به پایان رسید.

متن قطعنامه به شرح ذیل است:
۱- ما از خواست به حق و قانونی مردم مسلمان فلسطین، حمایت می کنیم و خواهان اعاده حقوق حقه آنها در تمامی عرصه ها هستیم.

۲- ما رهایی قبله اول مسلمانان را از چنگال غاصبانه و تجاوزگرانه‌ی رژیم اشغال گر اسرائیل خواهانیم.
۳- ما از جامعه جهانی، مخصوصا داعیه داران دفاع از خقوق بشر می خواهیم که به صورت گزینشی و دو گانه عمل نکرده به رنج و الام زندانیان، زنان، کودکان و سالخورده گان فلسطینی توجه نمایند.
۴- ما جنگ های داخلی، ترورها و انفجارها در کشورهای اسلامی رخ می دهد، تا رنگ فرقه ای و مذهبی به خود بگیرد، برنامه های استکباری دانسته از مسلمانان عالم می خواهیم که در برابر این توطئه های بین المللی، هوشیار باشند.

۵- ما از محور مقاومت علیه رژیم منفور اسرائیل حمایت نموده و در برابر قدرت های استکباری که در این جهت از هیچ کوششی فرو گذار نیستند، ابراز بیزاری و انزجار کرده به حاکمیت های وابسته برخی از کشور های اسلامی که در راستای انجام و اجرای توطئه های غربی و عربی علیه محور مقاومت در کنار دشمنان مسلمین قرار دارند، هشدار می دهیم تا دست از وابستگی بر داشته، منافع اسلام و مردم مسلمان کشورهای خود را در نظر داشته در حوزه حمایت از محور مقاومت قرار بگیرند.

۶- ما یکبار دیگر مسلمانان عالم به ویژه آنانی که در حال حرکت در مسبر بیداری اسلامی هستند و در مقطع حساسی از تاریخ مبارزات خود قرار دارند، را به برادری، همدلی و اخوت اسلامی دعوت نموده نسبت به گرفتار آمدن آنان در دام های فریب و نیرنگ و دسایس استکبار، اعلام بیدار باش می نماییم.

۷- ما جریان اسلام ستیزی و اسلام هراسی در غرب را محکوم کرده، از دانایان، آزادگان و دانشمندان دنیای غرب می خواهیم که در برابر توطئه های آتش افروزانه سیاستمداران خود ایستادگی نمایند.

۸- در افغانستان عزیز، بمباردمان، کشتار و ترور مردم بیگناه را محکوم کرده از دولت جمهوری اسلامی می خواهیم که هر چه عاجلتر برای تامین امنیت کشور اقدام نماید.

۹- ما انعقاد هر گونه پیمان های سیاسی ، نظامی و امنیتی با خارجیان به ویژه کشور امریکا را که قطعا منجر به زیر سوال رفتن حاکمیت ملی و خدشه وارد شدن به تمامیت ارضی و ارزش های والای دینی می گردد را به صلاح کشور، دولت و مردم افغانشتان ندانسته و به شدت دولت و افغانستان را از اقدام به انعقاد اینگونه پیمان ها بر حذر می داریم.

۱۰- ما یکبار دیگر تهاجم فرهنگی غرب از ناحیه رسانه های مشخص در افغانستان را محکوم کرده، از مقامات حکومتی می خواهیم که هر چه عاجلتر در این موارد، چاره ای مناسب بیاندیشند.

۱۲- ما از خروج بی قید و شرط نیروهای خارجی از کشور استقبال نموده آمادگی خود را جهت کمک به تامین امنیت و ثبات سراسری در کنار سایر نهاد های نظامی و انتظامی و امنیتی افغانستان اعلام می داریم.برگشت>>