بیست وچهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در کابل

 

سالگرد رحلت امام مسجد الزهرا کابل 

سالگرد رحلت امام مسجد الزهرا کابل سالگرد رحلت امام مسجد الزهرا کابل

 روز سه شنبه چهاردهم جوزا در مسجد جامع الزهرا کابل با حضورهزاران تن ازعلما، روحانیون، شخصیت های سیاسی فرهنگی ،دانشجویان واقشار مختلف جامعه حضرت آیت الله صالحی موسس و بنیانگذار مسجد جامع الزهرا (س) خاطر نشان کرد: تجلیل از امام خمینی در حقیقت پاسداری از ریشه های آرمانی واحیای فرهنگ اسلامی است،وبرگزاری این مراسم با این عظمت که در نوع خود بی نظیر است نشانه علاقه و عشق به امام خمینی می باشد از این رو تمام مسلمانان جهان باید این ابر مرد تاریخ را الگو و سرمشق زندگی خویش قرار دهند. استاد خارج فقه و اصول حوزه در ادامه به نوآوریهای فقهی و اصولی مرحوم حضرت امام پرداخت و نتایج ارزشمند نظریات امام را در ابواب مختلف فقه برشمرد که نشان داد ،مبانی حقوقی و فقهی اسلام می تواند به عنوان یک سیستم ارزشمند اجرائی مشکلات فرا روی جوامع را حل نماید .
حجت الاسلام والمسلمین صادقی؛سالگرد ارتحال امام خمینی(که در ره) گفت: در فرهنگ دینی و اعتقادی مسلمانان، علمای راستین و فقیهان متقی، چراغهای درخشان و وارثین انبیا بر روی زمین می باشند.
قربان علی عرفانی، نماینده مردم کابل در شورای ملی در خصوص شخصیت امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی با ابتکار ولایت فقیه حاکمیت اسلامی را به جهانیان عرضه کرد.
آقای ناصر جهان شاهی مسئول و رایزن فرهنگی ایران نیز طی سخنانی، خاطر نشان کرد که امام خمینی(ره) با دین پروری، مردم سالاری وعالم بودن به سیاست و دین، مسیر تاریخ را تغییر داد.
به گفته وی، امام(ره) با احیای تفکر دینی وخدا محوری توانست مسیر تاریخ را به سمت اسلام سوق داده و جایگاه خویش را در جهان تثبیت نماید.
جهان شاهی تصریح کرد: امام خمینی(ره) با سیاست اسلامی خویش عزت، اقتدار و بیداری را برای جهانیان به ارمغان آورد.
حجه الاسلام و المسلمین واعظ زاده بهسودی نیز، امام راحل را چهره‏ی شناخته شده جهان اسلام خواند و گفت: مسلمانان جهان قبل از انقلاب، ایشان را به عنوان یک مرجع تقلید جامع الشرایط و بعد از انقلاب به عنوان رهبر ومرجع دینی و سیاسی خویش می شناختند.
واعظ زاده افزود: امام خمینی(ره) به ابعاد مهجور اسلام حیات تازه بخشید واسلام ناب را از قلمرو حوزه به بازار ها، مرزها، روابط اجتماعی و بین المللی سوق داد.
محمد اکبری، نماینده مردم بامیان در ولسی جرگه طی سخنانی گفت: امام خمینی(ره) نیاز به تجلیل و تمجید ندارد. این ما هستیم که نیاز مند اندیشه ها و تفکرات ایشان در عرصه های مختلف سیاسی و مبارزاتی و... می باشیم.
وی خدامحوری را از شاخصه های برجسته امام راحل عنوان و خاطر نشان کرد که ایشان عالم را محضر خدا میدانست وبه این عقیده بود که هرکه در راه خدا قدم بر دارد، پیروز است.
سپس یک تن از طلاب حوزه علمیه رسالت قطعه شعری در رثای امام و امت قرائت نمود
لازم به ذکر است که خواهران نیز در این محفل حضور گسترده داشتند .


مراسم ارتحال امام خمینی مدرسه رسالت کابل

همچنین طی مراسم جداگانه ای از بیست وچهارمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره ) در مجتمع علمی ،فرهنگی حوزه علمیه رسالت کابل تجلیل بعمل آمد
روز پنجشنبه (پانزده هم جوزا )از سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) تجلیل بعمل آمد این محفل با شرکت طلاب و دانشجویان دانشکده های کابل برگزار گردید ،ابتدا قطعه شعری در رثای حضرت امام خمینی (ره) ،توسط طلبه جوان آقای حجت اسماعیلی قرائت شد ،سپس مدیر حوزه علمیه رسالت ضمن تجلیل از شخصیت حضرت امام خمینی (ره) ،به بیان خاطراتی از حضرت امام پرداخت ،سپس آقای داکتر ذاکری استاد حوزه و دانشگاه ویژگی های منحصر به فرد حضرت امام را تشریح نمودند ،و بیان داشتند که باید فقه و فقیه وارد عرصه اجرائی شود تا همگام با برخود با مشکلات ،ارزشها و توانمند یها اسلام در حل مشکلات جوامع تبلور پیدا کند ،و بالطبع دانشجویان و طلاب زوایای ارزشی و اخلاقی را به خوانش گرفتند .

برگشت>>